top of page

КОЛЕДЖ

     Історія закладу освіти почалася в далекі повоєнні роки. Тоді держава будувала гіганта енергетики – Придніпровську теплову електростанцію. Її перший агрегат був введений в електричну мережу в кінці 1954 року. Відразу ж держава відчула гостру нестачу кваліфікованих кадрів: будівельників, монтажників, теплотехніків, електриків. Для вирішення цих складних завдань 16 червня 1956 року наказом № 196 Міністерства будівництва електростанцій СРСР було створено Придніпровський енергобудівний технікум, як вечірній, з метою підготовки фахівців для роботи на теплових електростанціях, у першу чергу Придніпровської ДРЕС, а з 1972 року і на атомних електростанціях. У 1964 році технікум зробив перший прийом студентів за денною формою навчання. Основною місією закладу освіти було забезпечення керівниками середньої ланки енергетичних підприємств країни. Технікум завжди був лідером в системі навчальних закладів Міністерства енергетики та електрифікації СРСР.

       У різні роки заклад був підпорядкований Міністерству енергетики СРСР, Міністерству енергетики України.

     Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 1997 року № 491 «Про передачу деяких вищих навчальних закладів до сфери управління Міністерством освіти» ПЕБТ переданий до системи Міністерства освіти України станом на 01 липня 1997 року.

       Згідно наказу Міненерго України від 26.07.1994 року до складу Придніпровського енергобудівного технікуму ввійшла Курахівська філія.

     У вересні 2008 року загальними зборами викладачів, студентів та співробітників були затверджені: символіка технікуму – «Флаг», «Герб», Кодекс честі викладача, Кодекс честі студента, девіз – «PRIMUS INTER PARES» - «ПЕРШИЙ СЕРЕД РІВНИХ».

УСТАНОВЧІ ДОКУМЕНТИ

Студентське містечко

Наказом МОНУ № 1418 від 23.11.2016 р. Державний вищий навчальний заклад «Придніпровський енергобудівний технікум» було перейменовано в Дніпровський державний технікум енергетичних та інформаційних технологій.

Наказом МОНУ № 436 від 24.03.2020 р. Дніпровський державний технікум енергетичних та інформаційних технологій перейменовано в Дніпровський фаховий коледж енергетичних та інформаційних технологій.

З дня заснування заклад освіти очолювали:

Директори

           Що ми розуміємо під своїм гаслом

    По-перше, наше студентське містечко (кампус) - (Придніпровський Кембридж, як називають його місцеві мешканці) – 4,2 га на березі Дніпра, зручне та безпечне розташування для навчання, розвитку(має перспективу для організації навчання старших класів профільної школи).

      По-друге, ми єдиний ВНЗ в Самарському районі м. Дніпро, єдиний в підпорядкуванні Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації на Лівому березі міста.

      По-третє, найнижча в регіоні ціна на енергоносії (теплопостачання з Придніпровської ТЕС). Це дає можливість не переривати навчання та мати комфортні умови роботи протягом всього року.   

   По-четверте, підготовка молодших спеціалістів енергетичної галузі (маємо досвід навчання за цільовими договорамиз Дніпрообленерго, Дніпроенерго, ДТЕКом; можливість запровадження нових спеціальностей в галузі нетрадиційної енергетики.

      По-п’яте, достатньо амбітний колектив патріотично налаштованих однодумців.

      По-шосте, дієва підтримка депутатів всіх рад.

      По-сьоме, перемоги студентів та викладачів в багатьох конкурсах, олімпіадах.

  По-восьме, усвідомлення, що сучасні форми і методи керівництва, викладання, заходи з осучаснення матеріально-технічної бази – необхідні кроки на шляху до успіху!

     Майже 15 000 випускників технікуму успішно працюють в Україні та у всіх країнах Східної Європи.

Випускники – наша гордість!

    Вороновський Геннадій Кирилович (1944-2010 рр.) – Герой України, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук; з 1989 р. - перший заступник начальника Головного управління «Главенерго» Міністерства енергетики та електрифікації СРСР, з 1992 р. - директор Харківської ТЕС №5.

     Бірюков Іван Павлович (1927-2013рр.), Воловик Василь Семенович (1928-2012 рр.), Чаплинський Георгій Іванович (1937-2017 рр.) - Герої Соціалістичної праці.

      Кочерга Анатолій Васильович – заступник Міністра енергетики и електрифікації СРСР (1987-1992 роки), учасник ліквідації аварії на Чорнобильській станції (травень 1986 р.), з 1992 р. – 2012 рр. - генеральний директор ЗАТ «Енергопромідустрія», керівник регіональної благодійної громадської організації «Чорнобильці Мінтопенерго».

     Сажко Сергій Миколайович (1969 р.н.) – випускник 1998 року, нині діючий Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання.

        Падун Роман Олексійович (1974 р.н.) – випускник 1998 року, міський голова м. Курахове Донецької області.

      Станом на 2018 рік з 1150 робітників ДТЕК «Придніпровська ТЕС» - 218 випускники технікуму. Серед них: Шевцов Сергій Сергійович – начальник цеху ТАВ, Фомин Кирило Миколайович – начальник зміни, Сазонова Маргарита Валентинівна – головний спеціаліст департаменту економіки, Приходько Ольга Вадимівна – секретар керівника ДТЕК «Придніпровська ТЕС», Чабан Сергій Петрович начальник дільниці, Горб Олександр Сергійович– ведучий спеціаліст з охорони праці, Омельченко Володимир Володимирович – заступник начальника цеху, Дробот Сергій Валентинович – старший майстер та інші.

      Кудлай Любов Петрівна (випуск 2017 р.) - голова КСМ з 2014 по 2017 рр. З 2016 року - секретар відділу зовнішніх зв’язків Молодіжної ради Дніпра. 2016 р. – стипендіат Верховної Ради України. Нагороджена Пам’ятною відзнакою «25 років незалежності України»; грамотами обласної Ради, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Самарської районної у місті Дніпрі ради, подякою голови Самарської районної у місті Дніпрі ради, Похвальним листом за високі досягнення у навчанні. Брала активну участь у створенні за ініціативою мера м. Дніпра Філатова Б.А. фільму до альманаху «Дніпропетровськ. Знову і назавжди». В 2016 році номінант «Лідер Студентського самоврядування року» в щорічному обласному конкурсі «Студент року Дніпропетровщини».

bottom of page